وردپرس

وردپرس چیست ؟

فرض میکنیم ما یک سایت طراحی کرده ایم . برای مدیریت (CMS) این سایت احتیاج به یک صفحه مدیریت حرفه ای داریم که بتوانیم امور سایت انجام دهیم که ما وردپرس را به شما پیشنهاد میدهیم .

برای مثال : تغییر قالب ( پوسته ) ، نوشتن مطلب ، سئو ، گذاشتن تصویر و …

به این صفحه مدیریت CMS میگویند . CMS مختلفی برای راحی سایت وجود دارد که محبوب ترین آن ها در ایران وردپرس میباشد .

از دیگر صفحه های مدیریت میتوان به : جوملا ، شاپفای ، داپال ، ویکس ، بلاگر و …

که البته وردپرس با ۶۰ درصد استفاده بیشترین پوشش را داراست .

طراحی CMS

وردپرس

بسیاری از کد نویسان معتقدند که باید CMS جداگانه برای هر سایت طراحی کرد که دقیقا همان ویژگی های مورد نیاز ما را دارا باشد .

اما بهتره اول بررسی کنیم ببینیم وردپرس به عنوان قوی ترین صفحه مدیریت ویژگی های مارا دارد یا خیر یا اگر چند ویژگی را ندارد میتوان از آن ها صرف نظر کرد یا خیر .

چرا همه وردپرس را انتخاب میکنند ؟

به دلیل زمان بر بودن طراحی صفحه مدیریت و اگر خودمون بلد نباشیم بسیار پر هزینه است و باید دید برای طراح یا صاحب وبسایت ارزش و صرفه ایجاد CMS دارد یا خیر .

با توجه به تحقیق هایی که تیم پیکاما در این راستا انجام داده به این نتیجه رسیدیم که ۹۰ درصد سایت های موجود در ایران به راحتی میتوانند کار خود را با وردپرس انجام دهند و دلیلی برای هزینه اضافی و ایجاد CMS وجود ندارد .

البته شما میتوانید به جای هزینه بسیار بالای طراحی CMS مبلغ خیلی کمتری برای خرید افزونه های وردپرس هزینه کنید تا به راحتی سایت شما به شکل دلخواه طراحی و مدیریت شود .

قابلیت های وردپرس

این صفحه مدیریت بسیار انعطاف پذیر است تا حدی که شما میتوانید قالب HTML طراحی کنید و به راحتی با استفاده اندک از زبان برنامه نویسی PHP قالب را تبدیل به یک قالب وردپرسی کنید .

این CMS از افزونه هایی مانند : ویژوال کامپوزر و المنتور نیز بهره میبرد که این افزونه ها قالب ساز هستند و به راحتی میتوانید بدون هیچ شناخت قبلی و آموزش سنگینی برای خود قالب منحصر به فرد تولید کنید .

در رابطه به افزونه های وردپرس در آینده آموزش های مفصلی انتشار میدهیم.

برای سپردن کار های وبسایت خود به تیم پیکاما رو این جمله کلیک کنید .

برای آموزش های بیشتر به پیج اینستاگرام ما سر بزنید یا روی همین جمله کلیک کنید .