۴ چیزی که حتما باید در اصول طراحی سایت رعایت شود

توی این مقاله میخوایم درباره اصول طراحی سایت صحبت کنیم.

اول از همه باید بهت بگم که داشت یه سایت میتونه شما را در راه درستی برای کسب و کار آنلاین قرار بده؛ ولی یک سایت بد نمیتونه شما را موفق بکنه.
سایت شما باید دارای ویژگی های زیر باشد تا بتوانید رشد کنید و در صفحات اول گوگل قرار بگیرید.

۱.طراحی خاص

سایت شما بهتره که دارای طراحی خاص باشه و سایت دیگه ای کپی نشده باشه. طرح خاص باعث میشه که وقتی افراد وارد سایت شما می شوند توی ذهن آن ها اون طرح باقی بمونه و برای دفعه های بعدی هم تمایل داشته باشند از سایت شما خرید کنند.

۲.سرعت سایت

سایتی که برای شما طراحی می شود حتما باید سرعت خوبی داشته باشد. تحقیقات ثابت کرده بیشتر افراد بیشتر از ۳ ثانیه برای بالا آمدن سایت صبر نمی کنند و در صورت باز نشدن سایت، کلا از وارد شدن به آن سایت وارد نمی شوند.

۳.سئو سایت

وقتی حرف از سئو سایت میشه، خیلی از افراد به این دید نگاه می کنند که سئو فقط در مقاله گذاشتن و بک لینک سازی و اینطور چیزا هست و اطلاعاتی درباره پایه اصلی سئو ندارند.
در اصول طراحی سایت حتما باید کد ها سئو شده و کد های تخصصی سئو استفاده شود تا سایت شما در سریع ترین حالت ممکن به صفحه های اول گوگل برسد.

۴.یوزرفرندلی بودن سایت

یوزر فرندلی بودن سایت

یوزرفرندلی بودن سایت به منظور کار راحت با سایت هست که با یک مثال براتون توضیح میدم :
مثلا شما از یک سایتی میخواید خرید کنید و تو انتخاب محصول، پرداخت یا هر چیز دیگه ای به مشکل بخورید، آیا حاضر هستید دفعه بعدی هم از اون سایت خرید کنید ؟
جواب ۹۹ درصد افراد افراد منفیه، چون حاضر نیستند دوباره وقت خودشون رو برای اینکه برای یک خرید اذیت بشن، بزارند و از دفعه های بعدی از یه سایت دیگه خرید می کنن.
پس با این مثالی که زدم متوجه شدید که در صورتی افراد بیشتری وارد سایت میشن که کار با سایت شما راحت باشه.

در جمع بندی نهایی باید بهتون بگم که این ۴ تا عامل باعث میشه تا سایت شما در سریع ترین حالت ممکن به صفحه اصلی برسه، البته اصول طراحی سایت این اولین قدم هست.
قدم های بعدی، سئو کردن سایت با محتوا و روش های دیگر هست که در آموزش های سایت ما قرار دارد.

اگه میخوای چیزی درباره بهینه سازی سئو بدونی روی این نوشته کلیک کن

برای مشاهده مطالب بیشتر به پیج اینستاگرام ما سر بزنید